Instalacje odgromowe

Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego w naszym portfolio znajdziesz instalacje odgromowe – wykonawstwo i serwis. Piorunochron to urządzenie, które odpowiada za przejęcie i odprowadzenie energii elektrycznej pozyskanej z pioruna, który uderzył w dany obiekt. Pozwala on uronić urządzenia elektryczne i elektroniczne przed negatywnymi skutkami burzy. Szczególne podatne na uszkodzenia są anteny, ponieważ zdarza się, że piorun uderza w nie bezpośrednio. Zaleca się montaż instalacji odgromowych na każdym budynku jednak najczęściej otrzymujemy zamówienia z wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Montaż piorunochronu w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko zniszczenia mienia w wyniku porażenia piorunem.
Z czego składa się instalacje odgromowe?
Główny element piorunochronu to sieć metalowych przewodów łączących dach z ziemią. Zwód to część służąca bezpośredniemu przyjęciu wyładowań. Wykonany jest zwykle ze stali nierdzewnej lub miedzi. Montuje się go w najwyższym punkcie konstrukcji i na obrysach bryły obiektu. Stamtąd energia zostaje przetransportowana po przewodach odprowadzających do przewodu uziemiającego. Są połączone złączem pobierczym, który zwykle znajduje się około metr nad ziemią. Przewód uziemiający prowadzi energię bezpośrednio pod powierzchnię ziemi, gdzie zamontowane są uziomy, czyli metalowe części przewodzące prąd do gleby.
Montaż instalacji odgromowej wykonywany jest przez naszych pracowników, którzy posiadają wszystkie niezbędne szkolenia i uprawnienia SEP. Proces rozpoczynamy od przeprowadzenia oględzin obiektu oraz dokonania stosownych pomiarów. Przed montażem piorunochronu przeprowadzamy pewnego rodzaju ekspertyzę na wysokości, podczas której sprawdzamy, czy nie ma potrzeby uprzedniego wykonania prac jak naprawa dachu czy remont kominów. Po montażu instalacji przygotowywana jest szczegółowa dokumentacja.
Instalacje odgromowe montujemy na wszelkich obiektach wysokich. Wyślij nam zapytanie, otrzymasz bezpłatną wycenę.