Montaż piorunochronów

Wiele osób bardzo boi się burzy, a ich strach jest uzasadniony. Nie należy zapominać o fatalnych konsekwencjach, jakie może nieść za sobą porażenie piorunem. Ogromne natężenia (aż do 20 000 amperów!) sprawiają, że wyładowania są tak potężne, iż mogą nawet uszkodzić strukturę budynku wykonanego z betonu czy cegły. Kiedy piorun uderzy w urządzenie podłączone do instalacji elektrycznej, może dojść do jego spalenia, a w konsekwencji do pożaru całego budynku.
Żeby na stałe zabezpieczyć się przed tak fatalnymi skutkami burzy, należy wykonać montaż piorunochronów. Piorunochron to niedrogie rozwiązanie, stanowiące zabezpieczenie przed drogimi naprawami.
Zasada działania:
Instalacja odgromowa przechwytuje błyskawicę zanim uderzy ona w konstrukcję i przewodzi jej energię do ziemi. Piorunochron musi być najbardziej wysuniętym w górę punktem konstrukcji, aby mógł ściągnąć na siebie piorun, który zawsze poszukuje najkrótszej drogi od chmury w głąb gruntu. W skład instalacji odgromowej wchodzą pionowe i poziome zwody, które zwykle wykonuje się z ocynkowanej stali. Kolejnym elementem jest sieć przewodów odprowadzających rozmieszczonych dookoła budynku. Uziom to element odpowiedzialny za przekazanie wyładowania z przewodów bezpośrednio w głąb gruntu, gdzie dochodzi do rozładowania gromu.
Piorunochron będzie działał tylko, jeżeli zostanie prawidłowo zamontowany (z nami nie musisz się o to martwić!) i regularnie serwisowany.
Montaż piorunochronu i inne prace wysokościowe? Sprawdź wolne terminy i umów się z nami już dziś! Ceny usług dostępne po wizji lokalnej.